Niedziela dniem dla rodziny

Data: 08. 02. 2022 r

Kamila Nowakowska

Niedziela dniem dla rodziny

Niedziela to dzień, który powinnyśmy poświęcić rodzinie. Ofiarować go Bogu przez uczestnictwo we mszy świętej w kościele. Wszyscy razem – rodzice i dzieci powinniśmy uczestniczyć w uczcie pańskiej jaką jest msza święta w niedzielę. Zaplanujmy ten dzień, że poświęcimy go rodzinie. Wspólnie przygotujmy posiłki: śniadanie, obiad, kolację. Zaprośmy lub odwiedźmy najbliższą rodzinę: babcię, dziadka, ciocię, wujka. Możemy odwiedzić także tych bliskich, którzy odeszli. Odwiedzić ich na cmentarzu. Wspólnie rozmawiajmy z dziećmi i całą rodziną. Możemy zaproponować wspólną zabawę: gry planszowe oraz układanie puzzli. Aby podziękować Bogu za otrzymane dary możemy wspólnie z dziećmi przeczytać fragment Pisma Świętego dla dzieci lub wspólnie odmówić różaniec. Rodzina to największy dar jaki dał nam Pan Bóg. Troszczmy się wspólnie o dobro naszych dzieci, aby i oni w przyszłości byli dobrymi ludźmi i kochali innych.

Katecheta

Kamila Nowakowska