Charakterystyka placówki

Przedszkole zlokalizowane na osiedlu Akademickim, posiadającym dobrą łączność komunikacyjną z innymi dzielnicami miasta.
Jest to budynek wolno stojący, dwukondygnacyjny, posiadający duże, słoneczne sale zajęć i zabaw, salę do zajęć ruchowych, bibliotekę dla nauczycieli i rodziców, szatnie, zaplecze administracyjne oraz własną kuchnię.

W pierwszym budynku przedszkola zlokalizowanym przy ul. Rapackiego 4 znajduje się 5 oddziałów I, II, III, IIIa, IV dzieci 3, 4 letnich. W drugim budynku zlokalizowanym przy ul. Paderewskiego 36 znajduje się 10 oddziałów V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV dzieci 3, 4, 5, 6 letnich.

Sale urządzone są bezpiecznie i funkcjonalnie. Kąciki zabaw wyposażone w zabawki i akcesoria o dużym stopniu atrakcyjności, dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Ciekawe kąciki zainteresowań organizowane zmiennie zgodnie z realizowaną tematyką. Łatwo dostępne, tak aby dziecko mogło korzystać z nich spontanicznie i swobodnie realizować własne projekty, rozwijać indywidualne predyspozycje.

Sala do zajęć ruchowych wyposażona w przybory i przyrządy do zabaw i ćwiczeń oraz sprzęt audiowizualny.
Place zabaw posiadają atestowany sprzęt terenowy, poszczególne jego zestawy dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci.

Dyrektorem przedszkola jest mgr Agnieszka Giełżecka. Naszą kadrę tworzą nauczyciele świetnie przygotowani do pracy, otwarci na nowe propozycje. Świadczą o tym ukończone studia I i II stopnia, studia podyplomowe, liczne kursy doskonalące.

Kompetencje kadry pedagogicznej, opiekunów przedszkolnych, miła atmosfera, zgodna współpraca oraz podejmowanie różnorodnych działań na rzecz społeczności przedszkolnej sprzyja sprawnej adaptacji, poczuciu bezpieczeństwa oraz wszechstronnemu rozwojowi poszczególnych jego obszarów i form aktywności.

Godziny otwarcia: Pn-Pią: 6.00-17.00